Strona główna | Mapa strony | Archiwum   

 

 

 

 

 

 

Imielin    Informator    Parafia    Galeria    Indeks firm    Forum    Księga gości    O stronie
 
REPERTUAR: STYCZEŃ 2017

Dodano: 30.12.2017

Piątek - 06.01.2017 r. - godz. 18.00
- Koncert Noworoczny - Imielińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Andrzeja Króla.

   W uroczystość Trzech Króli Miejskie Centrum Kultury w Imielinie - Dom Kultury „Sokolnia” zaprasza na wyjątkowy koncert Imielińskiej Orkiestry Dętej.

   Orkiestra pozazdrościła bowiem słynnym Filharmoniom Wiedeńskim, które co roku 1 stycznia za pośrednictwem Eurowizji raczą niemal cały świat walcami, marszami i polkami rodziny Straussów oraz innych wiedeńskich kompozytorów. Dyrygent Andrzej Król postanowił, że przygotuje z zespołem podobny koncert, tyle że popularne karnawałowe utwory usłyszymy w aranżacjach na orkiestrę dętą.

   Będzie to z pewnością wielkie wydarzenie, pełne pięknych, nieśmiertelnych melodii - koncert ze szczyptą humoru, jak przystało na okres karnawału. Dodatkową atrakcją będzie udział solistów: Leokadii Duży - sopran i Piotr Rachockiego - tenor.

Wejściówki dostępne w placówkach MCK w cenie 10 zł.

Sobota - 07.01.2017 r. - godz. 18.30
- XI Koncert Bożonarodzeniowy.

Niedziela - 15.01.2017 r. - godz. 18.00
- Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa.

   Wielokrotnie organizowaliśmy już w Sokolni różnego rodzaju koncerty operowo-operetkowe, głównie z udziałem solistów teatrów muzycznych z Bytomia, Chorzowa, Gliwic i Krakowa. 15 stycznia po raz pierwszy przyjedzie do nas Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble, czyli zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na scenach europejskich, są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Grupa działająca od 2012 roku ma na swoim koncie już ponad 150 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury w Polsce i za granicą (Włochy, Czechy, Słowacja).

   Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety operowe, sceny operetkowe, a nawet standardy jazzowe – to wszystko składa się na niepowtarzalną ucztę muzyczną w krainie opery.

   W programie gali znajdą się najsłynniejsze sceny i arie z oper: „Traviata“, „Nabucco”, „Lakme“, „Carmen“, „Don Giovanni”, „Opowieści Hoffmanna“, „Porgy and Bess“. Magię dawnego Wiednia odkryją najpiękniejsze duety i scenki z operetek Johanna Straussa oraz Imre Kalmana. Całości dopełnią barwne pieśni neapolitańskie oraz popularne przeboje.

   Grupa Sonii Ensemble wystąpi w Imielinie w składzie: Agnieszka Drożdżewska - sopran, Anna Wilczyńska - sopran, Izabela Strzelecka - mezzosopran, Tomasz Tracz - tenor, Ivo Michl - baryton (Praga), Witold Janusz – fortepian. Prowadzenie: Martyna Witowska.

Wejściówki dostępne w placówkach MCK w cenie 10 zł.


do góry   

 
DOM KULTURY „SOKOLNIA”ul. Imielińska 29
41- 407 Imielin

tel.: (32) 225 60 92
e-mail: sokolnia@imielin.pl
www: www.sokolnia.imielin.pl/


HARMONOGRAM:

zobacz więcej...

zobacz więcej...

WYSTAWA:

.: (c) 2006-2016 by Andrzej Mańka - wszelkie prawa zastrzeżone :.
Wirtu@lny Imielin - Serwis poświęcony miastu Imielin, zawierający bieżące informacje lokalne, sportowe i kulturalne. www.imielin.slask.pl.